Wide-necked bottle, amber glass, neck GL40, vol. 100ml
€1.13
€1.34
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 62 |
€1.13
/ net
|
| until 944 |
€0.95
/ net
16 %
|
| until 2075 |
€0.83
/ net
27 %
|
| until 4157 |
€0.75
/ net
34 %
|
| from 4158 |
€0.68
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0301-0100-40-X
100 ml Weithalsglas - rixaline - Braunglas GL40
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 92.5 mm |
| Weight: | 100 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
4158 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109067 |
| Material: | Glass |
| color: | brown |
| thread: | GL 40 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.