Wide-neck bottle, amber glass, neck GL32, vol.: 30ml
€0.72
€0.86
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 74 |
€0.72
/ net
|
| until 749 |
€0.59
/ net
18 %
|
| until 4913 |
€0.54
/ net
25 %
|
| until 9827 |
€0.50
/ net
31 %
|
| from 9828 |
€0.45
/ net
38 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0301-0030-32-X
30 ml Weithalsglas - rixaline - Braunglas GL32
Technical details
| Volume: | 30 ml / 0.03 liter |
|---|---|
| Height: | 68 mm |
| Weight: | 50 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
9828 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109067 |
| Material: | Glass |
| color: | brown |
| thread: | GL 32 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.