white screw cap, about 110 mm diamtr. jars, material PP, diamtr. 111 mm, h 15 mm
€1.10
€1.31
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 479 |
€1.10
/ net
|
| until 1439 |
€0.90
/ net
18 %
|
| until 2399 |
€0.76
/ net
31 %
|
| from 2400 |
€0.66
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-4100-110
Technical details
| Height: | 14.6 mm |
|---|---|
| Weight: | 18.5 g |
| Packaging unit: |
225 Pieces per carton
6300 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235010 |
| Material: | PP |
| Product Carbon Footprint: | 64.70 g CO₂e |
| color: | white |
| thread: | ND 110 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.