Verschlüsse für Kunststoffflaschen PP schwarz GL 45
€3.82
€4.55
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 259 |
€3.82
/ net
|
| until 779 |
€3.12
/ net
18 %
|
| until 1299 |
€2.64
/ net
31 %
|
| from 1300 |
€2.30
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-1135-45
Technical details
| Height: | 37.4 mm |
|---|---|
| Weight: | 22.2 g |
| Packaging unit: |
260 Pieces per carton
6240 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235010 |
| Material: | PP |
| Product Carbon Footprint: | 78.70 g CO₂e |
| color: | black |
| poetry: | PTFE |
| thread: | GL 45 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.