Tub rectangular, PP white, weight 542g, volume 17 litre, type WVZ 1700 PP S;
€6.35
€7.56
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 19 |
€6.35
/ net
|
| until 219 |
€4.82
/ net
24 %
|
| until 413 |
€4.05
/ net
36 %
|
| from 414 |
€3.47
/ net
45 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
7-3201-170
- 17l Volumen
- Für Lebensmittel geeignet
- Aus PP Kunststoff
- Idealer Stauraum z. B. für Hobby- oder Bastelartikel
- Seitliche Tragegriffe
- Blickdicht - schützt Ihr Füllgut vor Lichteinflüssen
- Geruchs- und geschmacksneutral
- Maße oben: 43,0 x 33,5 cm / Maße unten: 35,0 x 26,5 cm
Technical details
| Volume: | 17000 ml / 17 liter |
|---|---|
| Length: | 430 mm |
| Width: | 331 mm |
| Height: | 195 mm |
| Weight: | 529.2 g |
| Packaging unit: |
20 Pieces per carton
120 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233090 |
| Material: | PP |
| color: | white |
| thread: | snap closure |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.