Tamper proof closure, HDPE, white with foam disc for thread S 58
€1.35
€1.61
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 799 |
€1.35
/ net
|
| until 2399 |
€1.11
/ net
18 %
|
| until 3999 |
€0.94
/ net
30 %
|
| from 4000 |
€0.81
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-9401-58
Technical details
| Height: | 23.4 mm |
|---|---|
| Weight: | 8.4 g |
| Packaging unit: |
800 Pieces per carton
12800 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235010 |
| Material: | HDPE |
| Product Carbon Footprint: | 29.70 g CO₂e |
| color: | white |
| poetry: | EPE |
| thread: | 58/2 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.