tamper evident closure PP blue with cone-lip for GL 32 wide-neck bottles;
€0.46
€0.55
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 1799 |
€0.46
/ net
|
| until 5399 |
€0.39
/ net
15 %
|
| until 8999 |
€0.32
/ net
30 %
|
| from 9000 |
€0.28
/ net
39 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-1110-32-BL
Technical details
| Height: | 22.5 mm |
|---|---|
| Weight: | 5 g |
| Packaging unit: |
1800 Pieces per carton
28800 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235010 |
| Material: | PP |
| Product Carbon Footprint: | 17.30 g CO₂e |
| color: | blue |
| thread: | GL 32 W |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.