Square wide-necked bottle; amber glass; thread GL 54; vol. 500 ml; hydrol. class 3
€3.25
€3.87
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 19 |
€3.25
/ net
|
| until 419 |
€2.78
/ net
14 %
|
| until 839 |
€2.43
/ net
25 %
|
| from 840 |
€2.20
/ net
32 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-1301-0500-54
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Length: | 77 mm |
| Width: | 77 mm |
| Height: | 173.3 mm |
| Weight: | 360 g |
| Packaging unit: |
20 Pieces per carton
840 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109071 |
| Material: | Glass |
| color: | brown |
| thread: | GL 54 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.