Square wide-necked bottle; amber glass; thread GL 32; vol. 100 ml;
€1.68
€2.00
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 74 |
€1.68
/ net
|
| until 1919 |
€1.44
/ net
14 %
|
| until 3839 |
€1.27
/ net
24 %
|
| from 3840 |
€1.14
/ net
32 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-1301-0100-32
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Length: | 49 mm |
| Width: | 49 mm |
| Height: | 110.5 mm |
| Weight: | 110 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
3840 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109071 |
| Material: | Glass |
| Product Carbon Footprint: | 256.90 g CO₂e |
| color: | brown |
| thread: | GL 32 W |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.