Square narrow necked bottle; amber glass; thread GL 32; vol. 250 ml; with an dust protection cap
€3.15
€3.75
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 29 |
€3.15
/ net
|
| until 671 |
€2.70
/ net
14 %
|
| until 1343 |
€2.37
/ net
25 %
|
| from 1344 |
€2.13
/ net
32 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-1201-0250-32
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Length: | 63 mm |
| Width: | 63 mm |
| Height: | 155.3 mm |
| Weight: | 270 g |
| Packaging unit: |
30 Pieces per carton
1344 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109071 |
| Material: | Glass |
| color: | brown |
| thread: | GL 32 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.