Square bottle, HDPE; nature; thread 25 mm; 100 g; vol. 2000 ml; corrugated sides;
€2.33
€2.77
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 71 |
€2.33
/ net
|
| until 287 |
€1.80
/ net
23 %
|
| until 575 |
€1.63
/ net
30 %
|
| from 576 |
€1.55
/ net
33 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
2-M0-2000-25
- 2000ml Volumen Fassungsvermögen
- Robuster HDPE Kunststoff
- Kunststoff natur
- Enghals Schraubgewinde RD 25
- Durch die Seitenriffelung liegt die Flasche gut in der Hand
- Geschmacks - und geruchsneutral
- Ideal zum Abfüllen chemisch-technischer Stoffe
- Für Reiniger, Farben, Lacke, Öle
Technical details
| Volume: | 2000 ml / 2 liter |
|---|---|
| Length: | 125 mm |
| Width: | 91.5 mm |
| Height: | 235 mm |
| Weight: | 100 g |
| Packaging unit: |
72 Pieces per carton
576 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233090 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | ND 25 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.