Square bottle, HDPE; nature; thread 25 mm; 10 g; vol. 100 ml; corrugated sides;
€0.44
€0.52
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 999 |
€0.44
/ net
|
| until 3999 |
€0.34
/ net
23 %
|
| until 7999 |
€0.30
/ net
32 %
|
| from 8000 |
€0.26
/ net
41 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
2-V0-0100-25
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Length: | 43.5 mm |
| Width: | 56.2 mm |
| Height: | 76 mm |
| Weight: | 10 g |
| Packaging unit: |
1000 Pieces per carton
8000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| Product Carbon Footprint: | 29.00 g CO₂e |
| color: | natural |
| thread: | ND 25 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.