Square bottle, HDPE; nature; thread 25; 12 g; vol. 125 ml; corrugated sides; calbibration mark;
€0.47
€0.56
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 799 |
€0.47
/ net
|
| until 3199 |
€0.36
/ net
23 %
|
| until 6399 |
€0.32
/ net
32 %
|
| from 6400 |
€0.29
/ net
38 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
2-V0-0125-25
Technical details
| Volume: | 125 ml / 0.125 liter |
|---|---|
| Length: | 56.2 mm |
| Width: | 43.5 mm |
| Height: | 89.3 mm |
| Weight: | 12 g |
| Packaging unit: |
800 Pieces per carton
6400 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | ND 25 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.