Square bottle for chemicals; type "CS" vol. 500 ml; HDPE, natural colored; thread 64 mm;
€1.06
€1.26
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 199 |
€1.06
/ net
|
| until 1199 |
€0.81
/ net
24 %
|
| until 2399 |
€0.70
/ net
34 %
|
| from 2400 |
€0.64
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
2-0600-0500-64
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Length: | 74 mm |
| Width: | 74 mm |
| Height: | 128 mm |
| Weight: | 39.5 g |
| Packaging unit: |
200 Pieces per carton
2400 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | ND 64 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.