Spritzverschluss aus PP; weiß 32-203 Halteband und Käppchen geriffelt; für Gewinde 32
€0.40
€0.48
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 1499 |
€0.40
/ net
|
| until 4499 |
€0.33
/ net
18 %
|
| until 7499 |
€0.28
/ net
30 %
|
| from 7500 |
€0.24
/ net
40 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
8-3055-32-W
Technical details
| Height: | 49 mm |
|---|---|
| Weight: | 6 g |
| Packaging unit: |
1500 Pieces per carton
36000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 96161090 |
| Material: | PP |
| Product Carbon Footprint: | 20.90 g CO₂e |
| color: | white |
| thread: | ND 32 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.