Slip-lid can; material PP; white colored; for tamper-evident caps; weight 8g; vol 125ml; 55x60mm;
€0.35
€0.42
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 377 |
€0.35
/ net
|
| until 3023 |
€0.26
/ net
26 %
|
| until 6047 |
€0.23
/ net
34 %
|
| from 6048 |
€0.20
/ net
43 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
4-1201-0125-55
Technical details
| Volume: | 125 ml / 0.125 liter |
|---|---|
| Height: | 62.5 mm |
| Weight: | 12.5 g |
| Packaging unit: |
378 Pieces per carton
6048 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PP |
| color: | white |
| thread: | ND 55 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.