screw cap tamper evident, about 110 mm diamtr. jars, white, material PE, diamtr. 111 mm, h 20 mm
€1.54
€1.83
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 389 |
€1.54
/ net
|
| until 1169 |
€1.27
/ net
18 %
|
| until 1949 |
€1.07
/ net
31 %
|
| from 1950 |
€0.92
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-4110-110
Technical details
| Height: | 18.6 mm |
|---|---|
| Weight: | 22.2 g |
| Packaging unit: |
195 Pieces per carton
5460 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235010 |
| Material: | HDPE |
| Product Carbon Footprint: | 77.70 g CO₂e |
| color: | white |
| thread: | ND 110 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.