Screw can; material PP; white colored; vol 1000ml; 110x120mm;
€1.36
€1.62
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 59 |
€1.36
/ net
|
| until 479 |
€1.03
/ net
24 %
|
| until 959 |
€0.87
/ net
36 %
|
| from 960 |
€0.75
/ net
45 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
4-1001-1000-110
Technical details
| Volume: | 1000 ml / 1 liter |
|---|---|
| Height: | 120 mm |
| Weight: | 63.6 g |
| Packaging unit: |
60 Pieces per carton
960 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PP |
| Product Carbon Footprint: | 233.80 g CO₂e |
| color: | white |
| thread: | ND 110 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.