Schraubdeckel HDPE weiß RD 93
€0.94
€1.12
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 293 |
€0.94
/ net
|
| until 881 |
€0.77
/ net
18 %
|
| until 1469 |
€0.65
/ net
31 %
|
| from 1470 |
€0.56
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-9405-93-W
Technical details
| Height: | 20 mm |
|---|---|
| Weight: | 21 g |
| Packaging unit: |
294 Pieces per carton
8232 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235010 |
| Material: | HDPE |
| Product Carbon Footprint: | 74.70 g CO₂e |
| color: | white |
| thread: | 93/2 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.