Round bottle; PET amber; thread ROPP28; 10g; volume 30ml; Pharma Veral
€0.25
€0.30
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 408 |
€0.25
/ net
|
| until 7361 |
€0.17
/ net
32 %
|
| until 14723 |
€0.14
/ net
44 %
|
| from 14724 |
€0.13
/ net
48 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
9-3531-0030-28PP
Technical details
| Volume: | 30 ml / 0.03 liter |
|---|---|
| Height: | 61 mm |
| Weight: | 10 g |
| Packaging unit: |
409 Pieces per carton
14724 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| color: | brown |
| thread: | PP 28 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.