Round bottle made of rHDPE, white, 20g, 200ml, thread 24/410, flat shoulder
€0.92
€1.09
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 191 |
€0.92
/ net
|
| until 2303 |
€0.66
/ net
28 %
|
| until 4607 |
€0.61
/ net
34 %
|
| from 4608 |
€0.56
/ net
39 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
23-0101-0200-24/410-RX
Rundflasche aus rHDPE, weiß, 20g, 200ml, Gewinde 24/410, flache Schulter
Technical details
| Volume: | 200 ml / 0.2 liter |
|---|---|
| Height: | 145 mm |
| Weight: | 20 g |
| Packaging unit: |
192 Pieces per carton
4608 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rHDPE |
| color: | white |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.