Round bottle, HDPE, nature, thread 28/410, 30g, vol. 500 ml, TRAY
€0.46
€0.55
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 1919 |
€0.46
/ net
|
| from 1920 |
€0.36
/ net
22 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
3-0200-0500-28/410-TY-I
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Height: | 171 mm |
| Weight: | 35 g |
| Packaging unit: |
180 Pieces per carton
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39231010 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | 28/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.