Round bottle, Biopolymer, white, 100ml, 15 g, neck 24/410, flat shoulder
€0.21
€0.25
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 929 |
€0.21
/ net
|
| until 2789 |
€0.14
/ net
33 %
|
| until 7439 |
€0.12
/ net
43 %
|
| from 7440 |
€0.11
/ net
48 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
43-0101-0100-24/410-B
- 100ml Volumen Fassungsvermögen
- Aus Bio-PE (Biopolymer), hergestellt aus nachwachsendem Zuckerrohr
- Zu 100% recyclebar
- weiß
- Gewinde 24/410
- Flache Schulter
- Geeignet für Lebensmittel, Kosmetikprodukte, Reinigungsmittel & Tierpflegeprodukte
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 119 mm |
| Weight: | 15 g |
| Packaging unit: |
930 Pieces per carton
7440 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233000 |
| Material: | Bio-PE |
| color: | white |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.