Round bottle, Biopolymer, natural, 250ml, 22 g, neck 24/410
€0.84
€1.00
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 335 |
€0.84
/ net
|
| until 2015 |
€0.56
/ net
33 %
|
| until 3695 |
€0.51
/ net
39 %
|
| from 3696 |
€0.45
/ net
46 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
43-0200-0250-24/410-B-I
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Height: | 157.6 mm |
| Weight: | 22 g |
| Packaging unit: |
336 Pieces per carton
3696 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233000 |
| Material: | Bio-PE |
| color: | natural |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.