Round bottle 500ml, PET, weight 24g, thread PCO 28
€0.69
€0.82
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 1637 |
€0.69
/ net
|
| from 1638 |
€0.46
/ net
33 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
9-3400-0500-28
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Height: | 220.5 mm |
| Weight: | 24 g |
| Packaging unit: |
150 Pieces per carton
1638 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| Product Carbon Footprint: | 115.30 g CO2e |
| color: | clear |
| thread: | PCO 28 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.