Quadratic can; PVC; transparent; screw thread RD 65; volume 500 ml; weight 31g;
€1.28
€1.52
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 161 |
€1.28
/ net
|
| until 971 |
€1.10
/ net
14 %
|
| until 1943 |
€1.01
/ net
21 %
|
| from 1944 |
€0.91
/ net
29 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
9-2200-0500-65
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Length: | 80.5 mm |
| Width: | 80.5 mm |
| Height: | 108 mm |
| Weight: | 32 g |
| Packaging unit: |
162 Pieces per carton
1944 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PVC |
| color: | clear |
| thread: | ND 65 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.