Originalitätsverschluss HDPE schwarz RD 45 rund
€0.40
€0.48
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 949 |
€0.40
/ net
|
| until 2849 |
€0.32
/ net
20 %
|
| until 4749 |
€0.28
/ net
30 %
|
| from 4750 |
€0.24
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-6020-45-SP
Technical details
| Height: | 25.9 mm |
|---|---|
| Weight: | 11.9 g |
| Packaging unit: |
900 Pieces per carton
21600 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235090 |
| Material: | HDPE |
| Product Carbon Footprint: | 1.60 g CO₂e |
| color: | black |
| poetry: | EPE |
| thread: | ND 45 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.