Narrow-necked square bottle; HDPE white 84 g; thread 32 mm; vol. 1000 ml; for tamper evident closures
€3.04
€3.62
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 71 |
€3.04
/ net
|
| until 431 |
€2.61
/ net
14 %
|
| until 863 |
€2.39
/ net
21 %
|
| from 864 |
€2.17
/ net
29 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
2-0101-1000-32
Technical details
| Volume: | 1000 ml / 1 liter |
|---|---|
| Length: | 85 mm |
| Width: | 85 mm |
| Height: | 221 mm |
| Weight: | 84 g |
| Packaging unit: |
72 Pieces per carton
864 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | white |
| thread: | OV 32 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.