Modular bottle made of HDPE natural; thread 28; 28g; capacity 500ml; with tactile warning sign and scaling 50 - 450 ml
€0.64
€0.76
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 547 |
€0.64
/ net
|
| until 1095 |
€0.46
/ net
28 %
|
| until 3287 |
€0.44
/ net
31 %
|
| from 3288 |
€0.28
/ net
56 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
3-3050-0500-28-WZ-I
500ml Modulflasche HDPE natur 28
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Length: | 70 mm |
| Width: | 46.5 mm |
| Height: | 212 mm |
| Weight: | 30 g |
| Packaging unit: |
1096 Pieces per carton
1096 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | ND 28 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.