measuring cup; material HDPE; natural colored; type 100; withoud lid; vol 100ml;
€0.30
€0.36
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 1839 |
€0.30
/ net
|
| until 18399 |
€0.23
/ net
23 %
|
| until 36799 |
€0.20
/ net
33 %
|
| from 36800 |
€0.17
/ net
43 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
4-3000-0100
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 51.8 mm |
| Weight: | 5.8 g |
| Packaging unit: |
1840 Pieces per carton
36800 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39249000 |
| Material: | HDPE |
| Product Carbon Footprint: | 0.70 g CO₂e |
| color: | natural |
| thread: | snap closure |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.