Graduated dosing closure (PP); natural for neck RD 28 with individually adapted standpipe
€0.90
€1.07
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 499 |
€0.90
/ net
|
| until 1499 |
€0.75
/ net
17 %
|
| until 2499 |
€0.63
/ net
30 %
|
| from 2500 |
€0.55
/ net
39 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-2400-20-230
Technical details
| Height: | 48.5 mm |
|---|---|
| Weight: | 11 g |
| Packaging unit: |
500 Pieces per carton
10000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235090 |
| Material: | PP |
| Product Carbon Footprint: | 39.00 g CO₂e |
| color: | natural |
| thread: | ND 28 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.