Drück- & Drehverschluss schwarz HDPE 28/410 mit EPE-Schaumeinlage & Symbolprägung
€0.29
€0.35
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 749 |
€0.29
/ net
|
| until 1499 |
€0.25
/ net
14 %
|
| until 2999 |
€0.23
/ net
21 %
|
| from 3000 |
€0.22
/ net
24 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-2201-28/410-SCH
Drück- & Drehverschluss schwarz HDPE 28/410 mit EPE-Schaumeinlage & Symbolprägung
Technical details
| Height: | 21.5 mm |
|---|---|
| Weight: | 7.9 g |
| Packaging unit: |
1500 Pieces per carton
30000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235010 |
| Material: | HDPE, PP |
| Product Carbon Footprint: | 1.10 g CO₂e |
| color: | black |
| poetry: | EPE |
| thread: | 28/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.