Drück & Dreh Verschluss LDPE weiß 25
€0.36
€0.43
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 524 |
€0.36
/ net
|
| until 1049 |
€0.30
/ net
17 %
|
| until 2099 |
€0.25
/ net
31 %
|
| from 2100 |
€0.21
/ net
42 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-3321-25-W-I
Technical details
| Height: | 34.9 mm |
|---|---|
| Weight: | 9 g |
| Packaging unit: |
1050 Pieces per carton
21000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235010 |
| Material: | LDPE, PP |
| Product Carbon Footprint: | 31.30 g CO₂e |
| color: | white |
| thread: | ND 25 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.