Dropper bottle, 10 ml, flint glass matte, GL18
€0.48
€0.57
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 767 |
€0.48
/ net
|
| until 2303 |
€0.36
/ net
25 %
|
| from 2304 |
€0.33
/ net
31 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0500-0010-18-M
Technical details
| Volume: | 10 ml / 0.01 liter |
|---|---|
| Height: | 58 mm |
| Weight: | 27.5 g |
| Packaging unit: |
768 Pieces per carton
4608 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109079 |
| Material: | Glass |
| color: | clear frosted |
| thread: | GL 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.