Dropper bottle, 10 ml, amber glass matte, cylindrical with flat shoulder, 18/410
€0.72
€0.86
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 239 |
€0.72
/ net
|
| until 1199 |
€0.60
/ net
17 %
|
| from 1200 |
€0.53
/ net
26 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0511-0010-18/410-M
Technical details
| Volume: | 10 ml / 0.01 liter |
|---|---|
| Height: | 52.6 mm |
| Weight: | 43 g |
| Packaging unit: |
240 Pieces per carton
1440 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109079 |
| Material: | Glass |
| color: | brown frosted |
| thread: | 18/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.