Dosing tap thread 45 red/natural with red closure and EPE sealing ring
€5.81
€6.91
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 324 |
€5.81
/ net
|
| until 974 |
€4.75
/ net
18 %
|
| until 1624 |
€4.02
/ net
31 %
|
| from 1625 |
€3.49
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-6015-45
- Ideal für gluckerfreies Ablassen der Flüssigkeit
- Durchmesser Auslauf: ca. 19,7 mm
- integrierte Luftzufuhr
- kinderleichtes Öffnen und Schließen durch den Drehgriff
Technical details
| Height: | 54.7 mm |
|---|---|
| Weight: | 37 g |
| Packaging unit: |
325 Pieces per carton
6500 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235090 |
| Material: | HDPE, PP |
| Product Carbon Footprint: | 5.20 g CO₂e |
| color: | natural |
| thread: | ND 45 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.