Dispensing taps compl. with screw caps black size 61 for 20-30lt. cans
€5.67
€6.75
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 199 |
€5.67
/ net
|
| until 599 |
€4.63
/ net
18 %
|
| until 999 |
€3.92
/ net
31 %
|
| from 1000 |
€3.40
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-6015-61
- Ideal für gluckerfreies Ablassen derFlüssigkeit
- Durchmesser Auslauf: ca. 19,7 mm
- integrierte Luftzufuhr
- kinderleichtes Öffnen und Schließen durch den Drehgriff
Technical details
| Height: | 57.5 mm |
|---|---|
| Weight: | 53.7 g |
| Packaging unit: |
200 Pieces per carton
4000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235090 |
| Material: | HDPE, PP |
| Product Carbon Footprint: | 8.30 g CO₂e |
| color: | natural |
| thread: | ND 61 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.