Cylindrical round bottle, LDPE; nature; thread 32 mm; vol. 250 ml;
€0.41
€0.49
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 536 |
€0.41
/ net
|
| until 2147 |
€0.32
/ net
22 %
|
| until 4295 |
€0.28
/ net
32 %
|
| from 4296 |
€0.25
/ net
39 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
3-0100-0250-32-LD
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Height: | 165 mm |
| Weight: | 20 g |
| Packaging unit: |
537 Pieces per carton
4296 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | LDPE |
| Product Carbon Footprint: | 57.90 g CO₂e |
| color: | natural |
| thread: | ND 32 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.