Cylindrical round bottle, HDPE; nature; thread PP28; 40g; vol. 500 ml; Marlex HHM5502BN
€0.66
€0.79
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 499 |
€0.66
/ net
|
| from 500 |
€0.51
/ net
23 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
3-0100-0500-28PP
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Height: | 159 mm |
| Weight: | 40 g |
| Packaging unit: |
200 Pieces per carton
2040 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | PP 28 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.