Cylindrical round bottle, HDPE; nature; thread 25 mm; 16 g; vol. 200 ml;
€0.42
€0.50
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 369 |
€0.42
/ net
|
| until 2219 |
€0.36
/ net
14 %
|
| until 4439 |
€0.33
/ net
21 %
|
| from 4440 |
€0.28
/ net
33 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
3-0100-0200-25-WA
Technical details
| Volume: | 200 ml / 0.2 liter |
|---|---|
| Height: | 141 mm |
| Weight: | 15 g |
| Packaging unit: |
370 Pieces per carton
4440 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| Product Carbon Footprint: | 44.50 g CO₂e |
| color: | natural |
| thread: | ND 25 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.