Cylindrical round bottle, HD/LDPE; nature; thread 18 mm; 6 g; vol. 30 ml; for screw caps;
€0.24
€0.29
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 1999 |
€0.24
/ net
|
| until 11999 |
€0.19
/ net
21 %
|
| until 23999 |
€0.17
/ net
29 %
|
| from 24000 |
€0.15
/ net
38 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
3-0100-0030-18LH
Technical details
| Volume: | 30 ml / 0.03 liter |
|---|---|
| Height: | 77.5 mm |
| Weight: | 6 g |
| Packaging unit: |
2000 Pieces per carton
24000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE, LDPE |
| color: | natural |
| thread: | ND 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.