CS-bottle 1780ml, HDPE, natural colored, thread 70
€2.01
€2.39
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 63 |
€2.01
/ net
|
| until 383 |
€1.55
/ net
23 %
|
| until 767 |
€1.34
/ net
33 %
|
| from 768 |
€1.21
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
2-0600-1780-70
Technical details
| Volume: | 1780 ml / 1.78 liter |
|---|---|
| Length: | 102 mm |
| Width: | 101 mm |
| Height: | 235 mm |
| Weight: | 105 g |
| Packaging unit: |
64 Pieces per carton
768 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | ND 70 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.