closure, PP green Nr. 11 PE 5019N, for thread 80, with foamed PE seal
€1.08
€1.29
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 379 |
€1.08
/ net
|
| until 1139 |
€0.88
/ net
19 %
|
| until 1899 |
€0.75
/ net
31 %
|
| from 1900 |
€0.65
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-2001-80-GR501
Technical details
| Height: | 16.4 mm |
|---|---|
| Weight: | 20 g |
| Packaging unit: |
380 Pieces per carton
9120 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235010 |
| Material: | PP |
| Product Carbon Footprint: | 70.70 g CO₂e |
| color: | green |
| poetry: | EPE |
| thread: | ND 80 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.