clear glass pot, thread 46, 30ml
€0.83
€0.99
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 74 |
€0.83
/ net
|
| until 179 |
€0.56
/ net
33 %
|
| until 1799 |
€0.54
/ net
35 %
|
| from 1800 |
€0.44
/ net
47 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0900-0030-46
- 30ml Volumen Fassungsvermögen
- Klarglas
- Transparent
- Geruchs- und geschmacksneutral
- Leichte Befüllung durch große Öffnung
- Gewinde GL 46
- Ideal zum Abfüllen von Cremes, Lotionen und vielen anderen Kosmetikprodukten
- Hochwertige Glastiegel für einen optimalen Schutz des Füllgutes
Technical details
| Volume: | 30 ml / 0.03 liter |
|---|---|
| Height: | 36 mm |
| Weight: | 65.5 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
450 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109047 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | GL 46 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.