Chemicals bottle; HDPE; natural; thread 40 mm; vol. 100 ml;
€0.85
€1.01
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 1099 |
€0.85
/ net
|
| until 4399 |
€0.44
/ net
48 %
|
| until 8799 |
€0.39
/ net
54 %
|
| from 8800 |
€0.35
/ net
59 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
2-0600-0100-40
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Length: | 47.3 mm |
| Width: | 46.3 mm |
| Height: | 76.5 mm |
| Weight: | 14 g |
| Packaging unit: |
1100 Pieces per carton
8800 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | ND 40 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.