brown glass pot, thread 52, 100ml
€1.65
€1.96
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 74 |
€1.65
/ net
|
| until 125 |
€1.52
/ net
8 %
|
| until 1259 |
€1.44
/ net
13 %
|
| from 1260 |
€1.19
/ net
28 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0901-0100-52
- 100ml Volumen Fassungsvermögen
- Braunglas
- Transparent
- Geruchs- und geschmacksneutral
- Leichte Befüllung durch große Öffnung
- Gewinde GL 52
- Ideal zum Abfüllen von Cremes, Lotionen und vielen anderen Kosmetikprodukten
- Hochwertige Glastiegel für einen optimalen Schutz des Füllgutes
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 69.3 mm |
| Weight: | 116 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
126 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109055 |
| Material: | Glass |
| color: | brown |
| thread: | GL 52 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.