APTP spray gun, white/red, RD 28 - riser pipe 219 mm
€1.10
€1.31
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 584 |
€1.10
/ net
|
| until 1754 |
€0.90
/ net
18 %
|
| until 2924 |
€0.76
/ net
31 %
|
| from 2925 |
€0.66
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-3211-28-210-R
- Sprühpistole aus HDPE
- APTP-Trigger = All Plastic Trigger Pump - die Sprühpistole besteht komplett aus Kunststoff, daher keine Korrosion & einfach zu recyclen
- passend für Gewinde 28
- Länge Steigrohr: 219 mm, kann bei Bedarf individuell gekürzt werden
Technical details
| Height: | 54.5 mm |
|---|---|
| Weight: | 18.5 g |
| Packaging unit: |
450 Pieces per carton
9000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 84248940 |
| Material: | PP |
| Product Carbon Footprint: | 63.60 g CO₂e |
| color: | white |
| thread: | ND 28 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.