Allround bottle, clear glass, neck GL18, vol. 30ml
€0.45
€0.54
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 149 |
€0.45
/ net
|
| until 3299 |
€0.36
/ net
20 %
|
| until 6599 |
€0.25
/ net
44 %
|
| from 6600 |
€0.21
/ net
53 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0500-0030-18-X
Technical details
| Volume: | 30 ml / 0.03 liter |
|---|---|
| Height: | 78.8 mm |
| Weight: | 48 g |
| Packaging unit: |
150 Pieces per carton
13200 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109079 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | GL 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.