Allround bottle, clear glass, frosted, neck 20/410, vol. 30ml, flat shoulder
€0.61
€0.73
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 74 |
€0.61
/ net
|
| until 749 |
€0.52
/ net
15 %
|
| until 2249 |
€0.47
/ net
23 %
|
| from 2250 |
€0.35
/ net
43 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0504-0030-20/410
- Klarglas mattiert
- Hydrolytische Klasse III
- Gewinde 20/410
- 30ml Volumen Fassungsvermögen
- Geschmacks- und geruchsneutral
- Chemisch stabil, unerwünschte Stoffe werden nicht an den Inhalt abgegeben
- edle Optik, leicht durchscheinend
- Verwendung: Abfüllung von Duftölen, Pharmazeutika oder homöopathischen Produkten, Kosmetika, Lebensmittel
Technical details
| Volume: | 30 ml / 0.03 liter |
|---|---|
| Height: | 67.4 mm |
| Weight: | 57.5 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
450 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109079 |
| Material: | Glass |
| color: | clear frosted |
| thread: | 20/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.