750ml Getränkeflasche PET klarsichtig Gewinde 38
€0.69
€0.82
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 1279 |
€0.69
/ net
|
| from 1280 |
€0.45
/ net
35 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
9-3400-0750-38-I
Technical details
| Volume: | 750 ml / 0.75 liter |
|---|---|
| Height: | 231.1 mm |
| Weight: | 27 g |
| Packaging unit: |
125 Pieces per carton
1280 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| color: | clear |
| thread: | ND 38 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.